علی صبوحی طسوجی

همایشهای تدبر در قرآن کریم

همایشهای تدبر در قرآن کریم یکی از فعالیت‌های ترویجی در این عرصه است؛ هدف از این همایش‌های مردمی، ارائۀ متدبرانۀ سوره‌های قرآن کریم به عموم مردم و آشنا کردن آن‌ها با فهم منسجم سوره‌های قرآن کریم است.

«آن وقتی كه كسی در این كشور و این جامعه حرفی زد و مطلب گفت؛ هر كسی از جوان‌های این مملكت بتواند با آشنایی با قرآن، تشخیص بدهد كه این حرف، غلط یا درست است، آن وقت ما با قرآن آشنا هستیم و فرهنگ قرآنی بر زندگی ما حاكم است. هنوز ما آن طور نشده‌ایم! هنوز كسی كه به نام قرآن، به نام اسلام و دین حرفی می‌زند، خیلی‌ها در شبهه می‌افتند! چرا؟ چون هنوز آن طور كه شاید و باید با مفاهیم قرآن آشنا نشده‌ایم و این مفاهیم در جامعۀ ما گسترش پیدا نكرده است. با همین انس با قرآن، خواهد شد. این، راهش همین است كه با قرآن، مأنوس بشویم، قرآن را زیاد بخوانیم و به بركت تلاوت‌های خوب، فرصت تأمل و تدبّر پیدا كنیم. این تأمل و تدبّر و این غوربینی در آیات قرآنی، به‌تدریج این فضای فرهنگی مطلوب را در جامعۀ ما به ‌وجود خواهد آورد و تا آن روز، هنوز ما راهی طولانی در پیش داریم.» رهبر معظم انقلاب – ۲۰ آذر ۱۳۷۸

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تدبر در قرآن کریم

همایش ارائۀ تدبری سورۀ مبارکه فجر

آبان ماه سال ۱۳۹۶

یکی از فعالیت‌های ترویجی در عرصۀ تدبر در قرآن کریم، برگزاری همایشهای تدبر در قرآن کریم به‌صورت مردمی جهت ارائۀ متدبرانۀ سوره‌های قرآن کریم به عموم مردم است. در این ویدئو همایش تدبر در سوره فجر را مشاهده می‌کنید؛ که به صورت مردمی برگزار شده است. در این ارائه استاد علی صبوحی ابتدا صحبتی کوتاه دربارۀ فهم منسجم و هماهنگ سوره‌های قرآن بیان می‌کند و سپس فهم هماهنگ سوره مبارکه فجر را با بیانی گرم و نوآورانه ارائه می‌کند. این همایش در مسجد قمر بنی‌هاشم علیه‌السلام واقع در تهرانپارس برگزار شده است‌.

پیوند کوتاه: